Jak psát na Google+ (část 2)

Jak psát na Google+ (část druhá)

Zveřejněno 4.4.2014 · Zařazeno do Online marketing

Prohlížím starší články a co vidím – Jak psát na Google+ (část první). My ale vlastně žádnou „dvojku“ nenapsali. Tak hurá do toho! Co v dnešním díle najdete? Jak naformátovat váš text (ne disk ; )) na Google Plus, aby víc přitáhl pozornosti a jak napsat soukromou zprávu – sdělení jednomu nebo více uživatelům.

Jak naformátovat text na Google+

1. Tučné písmo

Tučné písmo na Google+ v příspěvku

Tučné písmo na Google+ v příspěvku

Tučné písmo, tzv. bold, se na Google+ udělá tak, že před a za slovo nebo slova napíšete hvězdičku*. Vypadá to takto: *tučný text*

2. Kurzíva

Text napsaný kurzívou

Text napsaný kurzívou

Kurzíva, někdy nazývaná italica, se dělá podobně jako tučné písmo, jen místo hvězdičky uděláte podtržítko _. _text kurzívou_

Podtržítko vypadá jako delší pomlčka a je na řádku dole. Najdete ho na klávesnici vpravo dole vedle pravého shiftu. Funguje po zmáčknutí klávesy shift a klávesy s podtržítkem (na klávese je i pomlčka).

3. Škrtnuté písmo

Text, který je škrtnutý

Text, který je škrtnutý

Někdy se vám může hodit škrtnout slovo, třeba při zdůraznění slevy (cena před a cena po). Před slovo a za něj napište klasickou pomlčku -. -škrtnuté-

Kombinování formátů

Kombinace - tučná kurzíva

Kombinace – tučná kurzíva

Výše uvedené možnosti je možné i libovolně kombinovat, můžete tak třeba udělat šikmou tučnou kurzívu. (ad obrázek) Jsou samozřejmě i další možnosti, všechny jsem uvedla níže. Jestli dáte nejdřív např. hvězdičku nebo podtržítko je jedno, ale to samé musíte napsat na konci slova. Takže jsou varianty v tomto případě _*slovo*_ nebo *_slovo_* V přehledu neuvádím více variant, ale vždy jen jednu.


1. _*tučná kurzíva*_
2. -*tučné škrtnuté*-
3. _-škrtnutá kurzíva-_
4. _-*tučná škrtnutá kurzíva*-_

Výsledný sdílený příspěvek:

Zveřejněný příspěvek na Google+ s boldem, kurzívou a škrtnutím

Zveřejněný příspěvek na Google+ s boldem, kurzívou a škrtnutím

Jak napsat soukromou zprávu na Google Plusu

Napsat soukromou zprávu jde de facto dvěma způsoby.

1. Zmíníte dotyčnou osobu, které chcete psát, přímo v příspěvku.

Soukromá zpráva - zmínění přímo v příspěvku

Soukromá zpráva – zmínění přímo v příspěvku

Jak zmínit osobu se dočtete v našem prvním článku. Zjednodušeně napíšete zavináč nebo plus a hned za to začnete psát jméno. Poté je třeba smazat v poli Komu Veřejné, Vaše Kruhy, případně i Rozšířené kruhy. Výsledek by měl být takový, že v poli Komu je jen jméno jednoho člověka (nebo více lidí), kterému chcete psát.

2. Napíšete příspěvek a osobu nebo osoby zmíníte v poli Komu.

Soukromá zpráva - zadání osoby do pole Komu

Soukromá zpráva – zadání osoby do pole Komu

Vybrané lidi, nebo i kruhy, zadáte do pole Komu. Tentokrát ani nemusíte psát + nebo @.

Sdílená (odeslaná, chcete-li) soukromá zpráva má nápis „Sdíleno jen s někým“. Kliknutím na tento text se vám celá zpráva otočí (viz obrázek) a vidíte, s kým byl příspěvek sdílen. Jakmile najedete kurzorem na mini fotku, uvidíte jméno dotyčného. Po kliknutí na šipečky v kolečku vpravo nahoře se příspěvek vrátí do své původní podoby.

Zveřejněná soukromá zpráva - sdíleno jen s někým

Zveřejněná soukromá zpráva – sdíleno jen s někým

Že je to jednoduché! Tak hurá upravujte zprávy na Google+, ale nezapomeňte že méně je někdy více. A můžete mi napsat třeba i soukromou zprávu :-) Můj profil na Google Plusu: plus.google.com/+TerezaHutárková‎ a nebo sdílejte vaše dotazy a připomínky s Etenimem.

Oba díly:
Jak psát na Google+ (část první)
Jak psát na Google+ (část druhá)

Nápověda Google+:
Zjištění, s kým byl příspěvek sdílen