Google+ komunity

Komunity na Google+ (Aktualizováno)

Zveřejněno 15.12.2012 · Zařazeno do Vývoj aplikací

Pokud jste si oblíbili skupiny na Facebooku a kromě Facebooku používáte i Google+, máme pro vás skvělou zprávu. Na Google Plusu najdete obdobu skupin – komunity.
Můžete si založit vlastní novou komunitu nebo se přidat k existující a rovnou začít s příspěvky mezi členy komunity (případně „veřejně“ mezi všemi – i nad rámec komunity).

Podívejte se, jak snadno lze vytvořit novou komunitu. Etenim založil komunitu zabývající se problematikou NFC a komunita se jmenuje výstižně NFC CZ. Přidejte se k nám!

Postup vytvoření nové komunity si ukážeme na komunitě NFC CZ

1) Klikněte na „Komunity“
2) Klikněte na tlačítko „Vytvořit komunitu“

Kroky 3, 4, 5 a 6

3) Vyberte si, jestli chcete komunitu, která je „Veřejná“ (otevřená všem) nebo „Soukromá“ (jen pro pozvané). Pozn. My vybrali komunitu veřejnou.
4) Pojmenujte komunitu
5) Zvolte oprávnění: může-li se připojit každý nebo jestli musí oprávnění schválit moderátor
6) Klikněte na tlačítko „Vytvořit komunitu“

A máte komunitu vytvořenou! Snadné, že?

Komunity na aplikaci Google+ (Android)

Aktualizace 15. 12. – Od včera je možné najít komunity i v mobilní aplikaci Google+ pro Android i iOS (samozřejmě po aktualizaci aplikace), před tím to bylo možné pouze v internetovém prohlížeči.

Pokud stále váháte, zda být členem (třeba té naší) komunity nebo jestli si založit komunitu vlastní (např. modelářskou či jinak tématicky zaměřenou), může vám v rozhodování pomoci oficiální video od Google. Tip: Zapněte si v liště YouTube videa české titulky :)

Štítky: Komentáře: (0)