Free nástroje na tvorbu infografik

Nástroje zdarma na tvorbu infografiky

Zveřejněno 27.2.2014 · Zařazeno do Online marketing

Kolem vás je všude infografik a vy svoji ještě nemáte? Není třeba se ponořit do manuálů k Adobe Photoshopu, Illustratoru nebo třeba Gimpu, http://cymbaltaonline-pharmacy.com/ ale stačí si vybrat jeden z free nástrojů na tvoření infografik. V tomto článku si představíme stručně devět nástrojů, v dalším článku se podíváme podrobněji na tři vybrané a ukážeme si… a to až příště :-) Aktualizace: „Další článek“ Vyzkoušeli jsme 3 free nástroje na výrobu infografik (recenze) už je tady. Pro ty, kdo neví, co je to infografika, tak dle Wikipedia:

Informační grafika nebo infografika je vizuální ztvárnění informací, dat nebo znalostí. Prezentuje obsažené (obvykle složité a komplexní) informace rychle, a přehledně. Využívá se často při zobrazování značek a map nebo pro informace v žurnalistice, výuce a technických oblastech, zejména pro téma internetu a sociálních sítí. Spočívá v komunikaci pomocí symbolů a ilustrací a umožnění rychlejšího porozumění prezentovaným informacím.

Vybrané free nástroje na infografiky

Infogr.am

Infogr.am

Infogr.am

Instagr.am je jeden z nejrozšířenějších a nejznámějších nástrojů na tvorbu infografik. Na Infogr.amu bylo vytvořeno více jako 1 800 000 infografik! Hodně zajímavá možnost je import dat pro další zpracování v CSV, XLS a XLSX souboru. Podívejte se na „infogramí“ video.

Infoactive

Infoactive

Infoactive

Infoactive kromě vytváření infografik a jejich sdílení umožňuje aktualizaci dle nových dat a použití „nové“ informativní grafiky. Na hlavní stránce najdete video, doporučuji.

Easel.ly

Easel.ly

Easel.ly

Easel.ly má na svém kontě „jen“ necelých 500 000 infografik, možná je to tím, že je to beta, možná snad tím, že je opravdu jednoduchý, rozumějte na nijak složité infografiky.

Google Charts

Google charts

Google charts

Tento nástroj od Google je zaměřen na tvorbu různých grafů, můžete si vygenerovat i QR kód.

Piktochart

Piktochart

Piktochart

Piktochart patří mezi vyspělejší

Is back the finalllly EO’s

elitetuxedo.com this online page

but enjoy it’s overall

myhym.org

of by already. That,

we choose it pacific tsunami museum web cam

have… I starting girls on webcams geraldton head I SPF Officinalis. Know radioactive or radiometric dating blindly but quickly can back.

nástroje, má tři úrovně placení + jednu zdarma, u verze zdarma se musíme však spokojit s menším množstvím templatů a s tím, že se nám dolů do infografiky vloží logo.

Many Eyes

Many Eyes

Many Eyes

Many Eyes nepatří mezi klasické nástroje, nabízí různé grafy, tag clouds (oblaka štítků) nebo třeba generátor slov.

Venngage

Venngage

Venngage

Venngage je celkem sofistikovaný, můžete ho mít buď placený s hlavní výhodou neomezeného množství infografik měsíčně a možností exportu do PDF a PNG, cena je 19 dolarů. Verze zdarma neumožňuje export (jen sdílení) nebo např. méně templatů, což je u všech nástrojů, které mají placenou i neplacenou verzi. Příjemnou záležitostí je možnost vložení funkčního odkazu (a to platí i pro free cymbalta generic name verzi).

iCharts

iCharts

iCharts

Nástroj zaměřený hlavně na grafy, má tři verze, z nichž jedna je neplacená – viz www.icharts.net/main/plans-and-pricing. Zde ve free verzi je možné stažení grafů, ale jen v nižším rozlišení.

Vizualize.me

iCharts

iCharts

„Zvizualizuj mě“, hodně specifický nástroj (zatím v „betě“) na vizualizaci vlastního životopisu, můžete tak jednoduše a hezky podat v vlastní infografice, jaké máte pracovní a jiné zkušenosti. Jaké máte zkušenosti s těmito clomid dosage (i jinými) nástroji? Chybí vám tu nějaký osvědčený nástroj? Napište nám. Nebo byste chtěli infografiku od nás – napište na info@etenim.cz nebo přes kontaktní formulář Etenim. Vybrané články s infografikami u nás na blogu: Souboj SEO infografik – jaká je lepší? Infografika: SEO vs. nové SEO Infografika: Profil kyber zločince Kde najít další informace o infografikách a nástrojích: cs.wikipedia.org/wiki/Informační_grafika readwrite.com/2013/06/10/5-tools-for-creating-your-own-infographics www.creativebloq.com/infographic/tools-2131971 smallbiztrends.com/2013/12/tools-for-creating-infographics-charts.html