Nový design Facebook pages

Nový Facebook Pages: jednosloupcové stránky

Zveřejněno 5.6.2014 · Zařazeno do Online marketing

Facebook má nový design, to jste si nejspíš všimli. Změny designu se týkají jak osobních profilů, tak Stránek (Pages, většinou firemní profily Facebook).

Nový design „osobního Facebooku“

Už od května mají všichni nový redesign na osobním profilu. Změny jsou spíše kosmetického rázu, jediná viditelnější změna jsou větší obrázky. Zajímavější jsou spíše změny pro firemního profily, resp. pro Pages.

Nový design Facebook Stránky

Facebook Pages jsou překopané celkem dost a změny to nejsou zase tak skvělé. V průběhu června tato změna čeká všechny stránky a to ty, které si nezmění design na nový sami. Z dvou sloupců s příspěvkami je jeden. Celkem velká a viditelná změna. Pod úvodní a profilovou fotkou už nadále nebudou informace o stránce (About). Informace o stránce se přesouvají do levého panelu, relativně dost dolů, takže jsou méně vidět. Jako velkou nevýhodu vidím to, že už nebude na první pohled vidět vaše webová adresa či další kontakty. Také záložky (Tabs) se mění – v novém designu se skrývají pod „Další“. Změn je však mnohem více. Např. do úvodní fotografie se dostává název Facebook Stránky, vlevo můžete upravovat pořadí, ale jen u některých prvků, mizí panel se Správcem stránek, důležité příspěvky už nebudou ve větším rozměru, ale v klasickém. Na rozměry fotografií na Facebook Pages se můžete podívat do infografiky od Jona Loomera, přehled o dosahu příspěvků nebo počtu To se mi líbí se dostává do malého boxu vpravo… Jak se vám změny líbí? Co vám přijde jako dobré a co naopak vám vadí?

Jak vypadá design firemní Facebook stránky?

Vzhled starého Facebooku

Starý redesign Facebooku

Starý Facebook

Redesign Facebooku – nový vzhled

Nový redesign Facebooku

Nový Facebook

Chcete pomoct s propagací na Facebooku? Napište nám na info@etenim.cz nebo přes formulář. Další články o Facebooku: Na Facebooku můžete upravovat naplánované příspěvky Facebook mění pravidla pro pořádání soutěží – revoluce? Coming soon: A streamlined look for Facebook pages

Štítky: Komentáře: (0)